Marathonkampioenschappen van Steenwijkerland
door Jeltje Dijkstra
Zaterdag 9 januari zijn onder werkelijk barre omstandigheden de Marathonkampioenschappen van Steenwijkerland verreden. I.v.m. de slechte toestand van ijsbaan van Steenwijk werd de wedstrijd gehouden op de baan van Giethoorn op het Molengat. Door de sneeuw, de wind en de duisternis was het heel moeilijk schaatsen en er waren dan ook veel partijen.
Er deden relatief veel leden van STC Rutten mee en twee daarvan wisten podium te rijden. Bij de dames was dat Corina Westhuis die hier derde werd en ook een derde plek was bij de masters voor Herman Pouwels, die halverwege na 3 valpartijen de kopgroep moest laten lopen.
Eerder deze week stond Herman in Biddinghuizen aan de start voor de Flevobokaal, hier werd hij 20e. In het eindklassement werd hij 24e.
© stcrutten.nl, 10-01-10